На роботу до Польщі тільки легально

Громадяни України, які хочуть виїхати для працевлаштування до Польші, зможуть безкоштовно отримати інформацію про перелік необхідних документів та процедур для захисту своїх прав. Про це домовилися громадська організація "Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування", Польсько-Українська господарча палата та міжнародна організація Європа Північ - Схід (ENEIA). Сторони підписали у Києві Меморандум про співробітництво для забезпечення прав трудових мігрантів.

Польша стає все більш популярною серед трудових мігрантів з України. У 2017 році потік заробітчан ще збільшиться, адже сусідня держава зрівнює у правах зі своїми громадянами працівників з інших країн. Саме тому процес виїзду за кордон для роботи має бути легальним та офіційно оформленим. В іншому випадку українці можуть стати жертвами шахраїв та втратити власні гроші замість заробітку.

За різними оцінками, в тому числі і польського уряду, в цій країні вже працює від 700 тис. до 1 мільйона українців і ця кількість постійно збільшується. За даними соцопитувань, кожен п'ятий українець хоче виїхати на роботу за кордон. Але більшість з них не знає найпростіших правил, яких потрібно дотримуватися, щоб не стати жертвою шахраїв.

"Не секрет, що сьогодні багато українців виїздить за кордон з економічних причин. В Польщі місцеві працівники мігрують на Захід, а замість них країна приймає працівників з України. Така ситуація приводить до динамічного росту потреби польської економіки на працівників", - зазначив голова Польсько-Української господарчої палати та колишній міністр економіки і праці Польщі, Яцек Пєхота.

"Ми всі за те, щоби наші молоді люди їхали за кордон, дивились на нормальну роботу, переймали кращі технологічні і соціальні практики, а потім повертались на батьківщину. Тому що, якщо говорити по цифрах і зрозуміти, хто є найбільшим інвестором в Україні, то ми побачимо, що це наші заробітчани. Цифри гуляють різні, але я би озвучив наступні - щорічно від наших працівників надходить 6-7 млрд доларів", - заявив Олег Дубіш, член керівництва і Повноважний представник Асоціації ENEIA в Україні.

"Більшість українців не знає найпростіших правил і стають жертвами шахраїв, які контролюють, за нашими даними, понад 90% ринку міжнародного працевлаштування в Україні. Разом з нашими польськими колегами ми будемо інформувати, як правильно вибирати компанію - посередника. До того ж, треба пояснювати людям цінність їхнього життя, щоб вони працювали з надійними страховими компаніями. Багато хто до цих пір не розуміє, що легальне працевлаштування дає набагато більше переваг, ніж нібито більш дешеві спроби домовитися про роботу з сірими посередниками або працювати за кордоном нелегально. Якщо наші громадяни навчаться працювати за європейськими правилами, то нові поведінкові стереотипи вони поширюватимуть і в Україні. Таким чином і відбуватиметься цілком реальна євроінтеграція нашої країни", - сказав Василь Воскобойник - президент ГО "Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування".

Довідка:

Всеукраїнська асоціація з міжнародного працевлаштуванняє неприбутковою громадською організацією, що опікується питаннями та проблемами, пов’язаними з працевлаштуванням за кордоном громадян України. Членами асоціації є незалежні приватні компанії, що надають послуги у сфері міжнародного працевлаштування. Асоціація була створена заради координації зусиль всіх учасників ринку працевлаштування за кордоном та ефективного захисту інтересів українських працівників, що збираються шукати роботу за межами України.

Міжнародна організація Європа Північ - Схід (ENEIA) опікується демографічними проблемами, питаннями наявності і міграції трудових ресурсів та їх впливу на соціально-економічний розвиток регіону Центрально-Східної та Північної Європи.

Польсько-Українська господарча палата є однією з найстарших двосторонніх палат в Польщі, яка протягом двадцяти років працює, щоб покращити розвиток економічних і культурних польсько-українських стосунків.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter