На ЧАЕС почалися "холодні" випробування сховища СВЯП-2

На Чорнобильській атомній електростанції почалися "холодні" випробування сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства України з управління зоною відчуження у Facebook.

 

"1 серпня 2017 розпочато перший етап комплексних випробувань СВЯП-2 з імітаторами ВТВЗ. Роботи проводяться згідно з Програмою випробувань, узгодженої Держатомрегулювання України", - йдеться у повідомленні.

За словами глави агентства, Віталія Петрука, "холодні" випробування є першим етапом на шляху до "гарячих" випробувань, намічених на грудень 2017 року. "Холодні" випробування - це вихід безпосередньо до проведення "гарячих" випробувань і введення в експлуатації СВЯП-2. Введення в експлуатацію нового сховища підвищить рівень безпеки зберігання відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської станції", - підкреслив він.

Зазначається, що сховище розраховане на тривале зберігання протягом 100 років. Зараз зберігання відпрацьованого ядерного палива здійснюється в сховище відпрацьованого ядерного палива "мокрого" типу (СВЯП-1), термін експлуатації якого завершується у 2025 році.

Нагадаємо, що початок «гарячих» випробувань СВЯП-2 з відпрацьованим ядерним паливом заплановано на грудень цього року.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter