У кіберполіції пояснили, як будуть реагувати на незаблоковані "ВКонтакте" і "Одноклассники"

 24 травня Департамент кіберполіції запропонував користувачам скаржитися на провайдерів, які не блокують доступ до російських соцмереж. Видання  AIN.UA  звернулася в кіберполіцію з проханням роз'яснити, як у департаменті планують реагувати на скарги користувачів, які викривають провайдерів.

 

 У кіберполіції повідомили, що «НПУ, в особі Департаменту кіберполіції, в межах визначених повноважень вживаються заходи з метою сприяння виконанню вищезазначеного указу». «Заходи» - в даному випадку - сприяння у перевірках телеком-регулятору НКРЗ. Комісія може проводити позапланові перевірки провайдерів на основі скарги на них з боку фізосіб. Цю процедуру регулює стаття 3, пункт 4 закону «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». «Департамент в разі наявності правових підстав, може брати участь у проведенні вищезазначених перевірок», - коментують в кіберполіції. Крім цього, департамент постійно веде «роз'яснювальні роботи» щодо виконання указу президента.

Так, 2 червня, на сайті Департаменту кіберполіція запропонувала провайдерам три шляхи блокування російських соцмереж: за IP, за DNS, за посиланнями.

В кіберполіції резюмували, що в кожному конкретному випадку вияву порушення Указу президента №133/2017 департамент буде вживати заходи, спрямовані на документування фактів порушення законодавства та подальшого притягнення винних до відповідальності.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter