Прокуратура назвала замовника та організаторів вбивства Вороненкова

Замовником вбивства колишнього депутата Державної думи Російської Федерації Дениса Вороненкова був кримінальний авторитет Володимир Тюрін. Про це під час брифінгу заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

 

"Ми переконані, що вбивство Дениса Вороненкова пов'язане з його свідченнями щодо присутності російських військ на території України, а також у справі щодо державної зради Віктора Януковича, підтвердженого ним як свідком подія у Думі Російської Федерації. Щоб не допустити цих свідчень Вороненкова в українських і міжнародних судах представники російських спецслужб підготували план його фізичного знищення як свідка. Фактичним замовником вбивства, за інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, підтвердженого слідством столичної прокуратури, став підконтрольний ФСБ кримінальний авторитет Тюрін Володимир Анатолієвич", - повідомив Луценко.

Крім того, за даними слідства, замовник мав особистий мотив. "До того ж, замовник мав особистий мотив до вбивства - 8 років тому він був цивільним чоловіком Максакової, яка під час вбивства, як відомо, була дружиною пана Вороненкова. Тюрін погодився на фінансування та організацію злочину в обмін на преференції з боку російських спецслужб щодо контролю кримінальних угрупувань на території Росії та деяких країн СНД", - підкреслив генпрокурор Разом з тим, як заявив Луценко, вбивство готувалося разом із керівництвом ФСБ Росії.

Луценко наголосив, що слідство встановило всіх учасників групи, причетних до вбивства. "За результатами масштабного розслідування вдалося встановити всіх учасників злочинної групи, в тому числі замовників, організаторів та виконавців, причетних до цього вбивства. Вдалося відновити повну хронологію подій від подготовки злочину до затримання підозрюваних осіб", - заявив він. За версією слідства Павло Паршов, який стріляв у Вороненкова, був у змові з громадянами України Василенком, Лосем, Левенцем та Тарасенком.

"Слідство встановило, що злочин скоїв 23 березня 2017 року приблизно об 11:30 громадянин України Паршов Павло Олександрович за попередньою змовою з громадянами України Василенком, Лосем, Левенцем та Тарасенком", - заявив Луценко. Водночас генпрокурор повідомив, що двоє з п'яти фігурантів затримані. "Лося та Тарасенка затримано. Василенко та Левенець перебувають у розшуку поза межами України".

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter